Zakładki:
szara komórka
BLOGI POD STAŁĄ OBSERWACJĄ
CIEKAWE LINKI
ŚWIADOMA KONSUMPCJA
free counters
piątek, 16 listopada 2012
Konkurs wzorniczy Carpet Vista 2012- głosowanie
Zapraszam do głosowania na projekt dywanu. 
Niekoniecznie mój. 
18:44, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 grudnia 2011
10-11 XII PRZETWORY 2011
10-11 XII 2011
18:51, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 listopada 2010
Przetwory 5


PRZETWORY 5
REZYDENCJA TWÓRCZEGO RECYCLINGU

w dniach 10-12.12.2010 W SOHO FACTORY ul. Mińska 25.

GODZINY OTWARCIA:
Artyści rozpoczną przetwarzanie w czwartek i piątek (8 i 9.12).
Dla publiczności otworzymy PRZETWORY w sobotę (11.12) od 15.00 do 20.00 i w niedzielę (12.12) od 12.00 do 19.00.

TEMAT : JAK PRZETRWAĆ?
Design, który respektuje środowisko naturalne, połączony z recyclingiem, czyli powtórnym wykorzystaniem materiałów jest mocną tendencją światowego wzornictwa. Trudno – projektując ciągle nowe przedmioty – oprzeć się refleksji dotyczacejo eksploatacji naturalnych zasobów Ziemi, narastającego konsumpcjonizmu czy w końcu nietrwałości nowo wytworzonych rzeczy.

Funkcjonujemy w obiegu kupowania, używania, kolekcjonowania, wyrzucania, dzielenia się rzeczami. Człowiek dwudziestego pierwszego wieku tonie w ilości wyprodukowanych, posiadanych i zużytych przedmiotów. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z procesu czy podróży jaką przechodzi przedmiot zanim trafi w nasze ręce. Jednocześnie "recycling", "sustainability" jako pojęcia stały się globalną tendencją i tematem poszukiwań dobrych rozwiązań w prawie w każdej dziedzinie życia. Można je sprowadzić do pytania: jak przetrwać? Realizując od kilku lat Przetwory, stawiamy się na przeciwległym biegunie wobec masowej produkcji, pokazujemy inny stosunek do produktu promując idee DIY, wspierając unikatowe projekty i kreatywne rozwiązania. W tym roku, chcemy pójść o krok dalej i zadać artystom prowokacyjnie pytanie: JAK PRZETRWAĆ?

Tegoroczna, już piąta edycja Rezydencji Twórczego Recyclingu PRZETWORY będzie miała zasięg MIĘDZYNARODOWY. Na zaproszenie organizatorów, przy wsparciu Instytutów Kulturalnych z Anglii, Holandii, Francji, Hiszpanii i Litwy do Warszawy przyjadą i przetwarzać wspólnie z polskimi artystami będą designerzy i grupy projektowe z tych krajów, m.in. holenderski team Refunc (www.refunc.nl), hiszpańska Basurama, El Ultimo GRITO/EUG Studio z Wielkiej Brytanii (www.eugstudio.com), Mantas Lesauskas z Litwy (www.lesauskas.lt), Tom Price, Wielka Brytania (www.tom-price.com), Antonio Scarponi, Conceptual Devices, Włochy (www.conceptualdevices.com).

Tak jak w poprzednich latach nagrodzimy najlepsze pomysły mianem PRZETWORÓW ROKU w dwóch kategoriach - przetworzonych samodzielnie podczas imprezy oraz przetworzonych samodzielnie wcześniej. Jury ogłosi swój werdykt w niedzielę wieczorem.

W skład jury wejdą:

  • Fabio Cavallucci, dyrektor Centrum Sztuki Wspólczesnej,
  • Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna polskiej edycji Elle Decoration,
  • Wanda Modzelewska (konsultantkę ds. wzornictwa Profundo PR),
  • Attilio Maranzano, fotograf znany ze współpracy z wieloma artystami na całym swiecie, m.in. z Mauricio Catelanem, Mariną Abramowic, Metthew Barneyem,
  • Michał Okraj (designer, kurator, właściciel studia Designerdeutch),

Przewodniczącym jury będzie Tomek Rygalik (designer, wykładowca Royal College of Art w Londynie i ASP w Warszawie) oraz Anthony Lebossé z francuskiej grupy 5.5 Designers, światowej gwiazdy recyclingu - podczas naszej imprezy wygłosi też swój wykład na temat swoich autorskich doświadczeń w sferze przetwarzania i ekologicznego designu, www.cinqcinqdesigners.com. Ogłoszenie werdyktu jury w niedzielę (12.12.) o godz. 18.00.

UWAGA: ZBIÓRKA MATERIAŁÓW!!!
Uruchamiamy zbiórkę materiałów recyklingowych - potrzebujemy starych mebli, tkanin, szarych wełnianych swetrów, zabawek, retro AGD i sprzętu sportowego, ceramiki, szkła, kabli, lamp, ram do obrazów, starych, niepotrzebnych książek, płyt winylowych, tekturowych rurek, formatek, kawałków pleksi, gąbek oraz wszystkiego, co zabiera miejsce w domu, w piwnicy, na strychu, a także odpadów poprodukcyjnych z różnych materiałów. W sobotę i w niedzielę (4-5 grudnia) w godz. 12-15 będziemy czekać na ofiarnych warszawiaków w Soho Factory (ul. Mińska 25) i transporty z rzeczami do przetworzenia.

Jeśli dysponujesz takimi surowcami, ale nie wiesz jak je dostarczyć, nie masz transportu, prosimy o kontakt z naszą specjalną agentką Biedronką: (tel. +48 603 748 852) lub mailowo przetwory05@gmail.com.

Podczas PRZETWORÓW FUNDACJA ZIELONY HORYZONT w porozumieniu z ERP POLSKA zbierać będzie ZSEE (Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny, w tym baterie). Każdy przyniesiony odpad będzie nagradzać słoikiem przetworów owocowo-warzywnych o smaku sprzed lat wyprodukowanym przez Fundację „Domy Wspólnoty Chleb Życia”.

W trakcie PRZETWORÓW na terenie SOHO FACTORY odbędą się także warsztaty grupy ASK ME - eksperymentalne zajęcia projektowe prowadzone w ramach programu studiów magisterskich ASK (Architecture for Society of Knowledge] na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej). Udział w 'Przetworach' to ostateczny etap pracy twórczej studentów nad trwającym 6 tygodni ćwiczeniem projektowym, którego celem jest stworzenie laboratorium prototypów podstawowych płaszczyzn architektonicznych: przegrody w budynku, zadaszenia, elewacji, posadzki. Zadanie opiera się na kształtowaniu struktur w oparciu o inspirację zaczerpniętą z szeroko rozumianej kultury ludowej. Powstałe projekty staną się przykładem przetworzenia tradycyjnych materiałów, technik wytwarzania lub ikonografii na współczesny język projektowania. Efektem zajęć będą przegotowane przez 4-osobowe zespoły studentów z Polski, Libanu, Serbii i Białorusi prototypów projektowanych struktur, w postaci fragmentu w skali 1:1, z zastosowaniem ostatecznych materiałów i wykonanego w sposób możliwie zbliżony do zakładanej docelowej technologii. Nad pracą uczestników warsztatów czuwać będą prowadzący zajęcia projektanci z pracowni architektonicznej WWAA: Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska i Iwona Borkowska oraz prof. Jerzy Wojtowicz kontaktujący się ze studentami zdalnie z Kanady.

W trakcie PRZETWORÓW odbędą się także warsztaty recyklingowe dla dzieci. Sobota godz. 15.00, niedziela godz. 12.00. Koszt (1,5 godz.) to 15 zł, zapisy: przetwory@gmail.com.

NASI ZAGRANICZNI GOŚCIE wygłoszą specjalne wykłady na temat swoich koncepcji łączenia recyclingu z designem.

Przestrzeń akustyczną będą współtowrzyć Evolution Control Comitee – USA oraz Grajek Krawiec.

Wstęp na PRZETWORY: 5 zł.
www.przetworydesign.com

Organizatorzy: Monika Brzywczy, Anna Czarnota, Marta Wójcicka
Rzecznik Prasowy: Monika Brzywczy (+ 48 606 222 373, brzywczy@gmail.com)
Kontakt z artystami polskimi: Anna Czarnota (+48 661 666 310), przetwory@gmail.com)
Kontakt z artystami zagranicznymi: Joanna Trytek (+ 48 668 386 803), przetwory05@gmail.com)
Koordynator techniczny: Kasia Krapacz (tel. +48 500 599 666), artanimacje@gmail.com)
Współorganizatorzy: Artanimacje, SOHO Factory, Partnerzy: Ambasada Niderlandów, British Council, Creative Cities, Ambasada Litwy, Instytut Francuski, EUNIC,
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.
Partnerzy: PSR, WWAA, Profundo, Vitra, Comforty Living, Ikea, AG Complex, Bonetti, Tsunami Recycling, Fundacja Recyclinic, Miuki, Studio Rekording, Topex, Lasotasmy.pl, Italvelluti, Eco Materia, Fundacja Zielony Horyzont, ERP Polska

Gazeta Wyborcza, TVP Kultura, Domo TV, Roxy.fm, Aktivist, Elle Deco, Exclusiv, Gogaga, Przekrój, City Dopping, Emma Pak, Notes na 6 tyg, gazeta.pl12:30, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 sierpnia 2010
Wybierz, zagłosuj i wygraj dywan
http://www.carpetvista.pl/gallery/

W tej galerii możesz obejrzeć wybrane, najlepsze projekty spośród 7000 wzorów zgłoszonych do konkursu w roku 2010.

Teraz potrzebna jest nam Twoja pomoc w wyborze wzoru, który zostanie wykorzystany w produkcji dywanu. Możesz wybrać 1 do 5 wzorów i zagłosować na swój ulubiony projekt. Niektóre wzory mają różne wersje kolorystyczne. Wybierz kolory, które Ci się najbardziej podobają zanim oddasz głos. Każda osoba może głosować tylko raz.

Głosowanie da Ci szansę wygrania dywanu, na który zagłosowałeś. Prosimy o poświęcenie nam Twojego czasu i wybranie dywanu, który chciałbyś mieć w swoim domu lub biurze.

Laureaci konkursu oraz ta osoba spośród głosujących, która wygrała dywan zostaną ogłoszeni 15 września.

Mamy nadzieję, że z przyjemnością obejrzysz te wszystkie wspaniałe projekty.

http://www.carpetvista.pl/gallery/Jakieś w tym roku... nieładne te dywany. Z tony moich jury także wybrało ten... nieładny.

A ja chciałabym wygrać ten (Czechy)


albo (Szwecja)07:53, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 sierpnia 2010
Katalog IKEA 2011
Zero niespodzianek, ale


Cóż za piękna kuchnia, i nie móię tu o meblach IKEA, ale o architekturze wnętrza.


Kosze do sortowania śmieci? Do sortowania na pewno, ale jak dla mnie nie do śmieci. Mikro śmieci może, ale u nas jeszcze nie ma miejsc zbiórki takowych.


Wysokie wiszące szafki łazienkowe-pomysłowe, ale u nas mało popularne. Chociaż ja bym je umieściła w... nie w łazience.


Czerwony stół. Chodzi raczej o jego wymiary. Na rynku jest pełno głębokich biurek, ale niektórym wielkie rozmiary do szczęścia nie są potrzebne, szczególnie gdy pracuje się coraz częściej tylko na notebooku.
19:17, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 kwietnia 2010
[*]
15:58, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 grudnia 2009
PRZETWORY
W najbliższy weekend już po raz czwarty odbędzie się impreza artystyczno-ekologiczna PRZETWORY 4,
Rezydencja Twórczego Recyklingu oraz Wielki Przedświąteczny Targ.
Zaprosiliśmy ponad 100 artystów, projektantów i handmadeâ��owców, by przez dwa dni pod jednym dachem przetwarzali odpadki i śmieci
w nowe użytkowe bądź designerskie przedmioty. Udostępniamy im magazyny z surowcami wtórnymi,
by na oczach publiczności mogli pracować, a potem sprzedawać stworzone przez siebie przedmioty.

Tak jak w poprzednich latach najlepsze pomysły zostaną uhonorowane mianem PRZETWORÓW ROKU.
W jury zasiądą m.in.: BRIGITTE CARTIER (Francuzka mieszkająca w Izraelu, w oryginalny sposób łącząca projektowanie z recyklingiem, www.designbaladi.com),
Tomek Rygalik (designer, wykładowca  Royal College of Art w Londynie i ASP w Warszawie),
Wanda Modzelewska  (konsultantka ds. wzornictwa), Michał Okraj (designer i kurator, właściciel studia Designerdeutch),
Paweł Grobelny (designer, absolwent wzornictwa w Poznaniu, stypendysta na uczelniach projektowych i artystycznych w Lyonie i Paryżu,
właściciel studia projektowego LAB-DESIGN w Poznaniu) oraz Przemek Gomółka (VITRA Polska).


Wspólnie z portalem GAZETA.PL ogłaszamy też konkurs dla internautów na najlepsze PRZETWORY DOMOWE.
Od 7 do 13 grudnia czekamy na zdjęcia autorskich projektów recyklingowych.
Wierzymy w wytrenowaną w trudnych czasach pomysłowość Polaków i że potrafią z niczego,
z rzeczy zbędnych, zużytych stworzyć nową jakość, ciekawy design, użyteczny przedmiot. 
Może to właśnie Twój mąż, Twoja mama, dziadek,  ciocia lub dziecko wymyślili i zrobili coś,
co zaskoczy wszystkich swoją pomysłowością, funkcjonalnością i urodą. 
Na takie domowe, handmade'owe przeróbki w postaci zdjęć i krótkiego opisu czekamy.
10 najciekawszych PRAC nagrodzimy uniwersalnymi nożyczkami Fiskars oraz opublikujemy na stronie gazeta.pl.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,87174,7339379,Konkurs_na_najlepszy_autorski_projekt_recyklingowy.html
 
W trakcie PRZETWORÓW odbędą się  także:
- wystawa grupy PG13, która pod okiem Tomka Rygalika podczas zajęć na warszawskim ASP przygotowała specjalne recyklingowe projekty
 - warsztaty recyklingowe dla dzieci â�� sobota godz. 15, niedziela godz. 12. Koszt (1,5 godz.) to 15 zł, zapisy: przetwory@gmail.com
- wykład Brigitte Cartier, sobota (12.12), godz. 17
- specjalnie przygotowany na Przetwory koncert grupy Alters, w tym solo Roberta Pludry na zaprojektowanym przez niego Krzesłofonie, sobota (12.12), godz. 18
Podczas imprezy zagra DJ Krawiec, goście odpoczną w przetworowym barze, w którym można będzie skosztować wielu świątecznych smakołyków.
Czarodziejska Kura przygotuje specjalny kącik dla dzieci.
Wystawa pokonkursowa odbędzie się  w styczniu 2010 w lokalu fundacji Bęc Zmiana (Warszawa, ul. Mokotowska 65/7).

Wstęp na PRZETWORY: 5 zł.
www.przetworydesign.com
12-13 grudnia, Warszawa, ul. Solec 18/20 
Tagi: wydarzenia
10:15, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 grudnia 2009
To już jutro!!!
Już jutro
4 XII
kiermasz we Frazie!
przybywajcie tłumnie
ul. Mokotowska 16/20
W-wa

18:18, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 listopada 2009
strefa d zaprasza na Targowisko Różności

KIERMASZ WE FRAZIE! 04.12 GODZINA 16.00 ZAPRASZAMY!!! AHA! Jeśli ktoś ma ochotę się wystawić proszę o kontakt: frazauw@gmail.com

A to Fraza właśnie
http://fraza.waw.pl/

Polska nie Ameryka- wyprzedaże garażowe nie są u nas modne. Ale niektóre zwyczaje są godne naśladowania- tak uważam. Więc przynoście wszystko, czego chcecie się "pozbyć"!
14:06, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009
Wielka Wystawa ręcznie tkanych Dywanów Perskich


Wielka Wystawa ręcznie tkanych Dywanów Perskich
Pierwszy raz w Polsce

Wystawa organizowana przy współpracy Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie

Wystawę uświetnią pokazy ręcznego tkactwa w wykonaniu Perskich Mistrzów Kobiernictwa

ponad 5 tysięcy ręcznie tkanych dywanów głównie z Persji, oraz z Indii, Afganistanu i Pakistanu

7-22 listopada
EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14
godz. 11-20 codziennie

może być bardzo ciekawie
14:17, strefa.designu , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »