Zakładki:
szara komórka
BLOGI POD STAŁĄ OBSERWACJĄ
CIEKAWE LINKI
ŚWIADOMA KONSUMPCJA
free counters
sobota, 29 sierpnia 2009
1870 gram

Leży ten kloc przede mną (1870 gram limitowanej wersji katalogu IKEA 2010 XL)… Niewygodnie się to przegląda… Już się nie mogę doczekać aż pod drzwi podrzucą mi katalog lżejszy o parę kilo ;)

 

Przychodzi baba do… IKEA i nie ma kto jej zaprojektować wnętrza.

Powiedzmy sobie szczerze-w tak dużym markecie meblowym przeciętny klient może zagubić się w asortymencie, nie mówiąc już o stylach. W nielicznych  tylko można liczyć na poradę osoby, która zna naprawdę cały asortyment

 

 

Cudze chwalicie a swoje wygląda tak

Wchodząc do niektórych polskich mieszkań/domów mamy wrażenie, że domownicy „stołują się” w najbliższym szwedzkim markecie i nie mają ochoty poznać innych smaków. I nie mówię w tym momencie o wieszaniu łowickich lub kaszubskich wycinanek i haftów.

Czy ktoś z was był kiedykolwiek w VOX bądź BRW? Poziom cenowy i jakościowy jest podobny, więc jeżeli interesuje was wygodna masówka w meblowaniu bez własnej inwencji to radzę się przejść też tam (w końcu to w tym samym centrum handlowym).

Drugą sprawą, oprócz braku wykwalifikowanego personelu od doradztwa, jest fakt, iż asortyment meblowy IKEA nie jest na polskie warunki. Nieliczni Polacy mają przyjemność posiadania kilku pokoi: salonu, sypialnia, garderoby, kuchni, jadalni, gabinetu itp. W 99% szafa musi stanąć obok regału na książki i szafki TV, a w IKEA nie znajdziemy tych wszystkich mebli w jednej serii. Bo wg „skandynawskich norm” szafa stoi przecież w sypialni i dlatego seria: komoda, szafa, toaletka i łóżko nijak nie da się skompletować z serią: regał, półka, mebel TV.

 

Kolejna rzecz-ekologia. Tak bardzo się tym szczycą. Tylko czemu 90% asortymentu jest plastikowa? Niemalże wszystkie meble w okleinach. A jak jest już coś z litego to się rozsycha i zmienia kolor. A jak jest już coś fornirowane to za nieadekwatnie wysoką cenę.

 

I odpowiedź na pytanie z poprzedniego postu, czemu katalog mnie nie zaskoczył?

No cóż… Pracowałam w tymże markecie i znam te meble na wylot, opinie klientów na temat każdego z nich i przedziwne historie o nich opowiadane przez pracowników. Na patrzyłąm się na tysiące aranżacji z okresu kilkunastu lat i … nie mają już one dla mnie tajemnic.

 

Mogłabym tak długo dyskutować na ten temat.

Lubię się przejść po IKEA. Świetnie inspiruje. Chciałabym też mieć niektóre meble jak z IKEI- wzór IKEA, wykonawstwo na zlecenie.

16:57, strefa.designu
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 sierpnia 2009
Przychodzi baba do lekarza, czyli cudze chwalicie swojego nie znacie

Już niedługo, postaram się zrobić to jak najszybciej, wrzucę notkę na temat nowego katalogu IKEA 2010.
Kilka tygodni temu oglądałam elektroniczną amerykańską wersję nowego katalogu. Niczym oczywiście mnie nie zaskoczyła (czemu??-tego się dowiecie z następnej notki). Dziś dostałam wersję XL katalogu - giga grubą i giga nieporęczną...


12:07, strefa.designu
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Tagi: tęcza
14:02, strefa.designu , dywan
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 sierpnia 2009

 
15:05, strefa.designu , architektura
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 sierpnia 2009
Tagi: tęcza
13:59, strefa.designu , salon
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 sierpnia 2009
Tagi: beton biel
12:43, strefa.designu , architektura
Link Dodaj komentarz »
12:31, strefa.designu , okno
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 sierpnia 2009
11:42, strefa.designu , schody
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2009
21:11, strefa.designu , architektura
Link Dodaj komentarz »

Tagi: biel
14:18, strefa.designu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2